Image
Image
Image

Patarlė „Žmogus planuoja – Dievas juokiasi“ tinka kalbant apie susidariusią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) ne tik pasaulyje, bet ir mūsų, šalies Trečiojo amžiaus universitetų veikloje. Neįvykę suplanuoti užsiėmimai, ekskursijos, šventės, festivaliai, ištuštėjusios auditorijos, nutilę studentų dainų, šokių muzikos bei šurmulio garsai nuliūdino ne tik senjorus, bet ir organizatorius. Tačiau tikėjimas ir žinojimas, kad nėra padėties be išeities, visada veda pirmyn.

Visi suprantame koronaviruso galimas grėsmes sveikatai, o ypač Jūsų, senjorai, labiausiai pažeidžiamos žmonių grupės. Ir nors karantino sąlygos švelninamos, tačiau rizika susirgti išlieka. Todėl Nacionalinės IV-osios TAU universiados organizavimą nukeliame į 2021 metus. Tikime, kad įveikę koronavirusą visi grįšime į auditorijas, ruošimės Universiadai ir 2021 m. susitiksime Radviliškyje.

Karantino sąlygomis balandžio 8 ir 9 dienomis 9–12 klasių mokiniai dalyvavo geografijos olimpiadoje. Olimpiados užduotis mokiniai atliko namuose nuotoliniu būdu. Olimpiadą organizavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija. Ji vyko dviem etapais: balandžio 8 d. pirmasis etapas, balandžio 9 d. – antrasis etapas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nurodė mokykloms iki kovo 30 d. pasiruošti mokymui nuotoliniu būdu. ŠMS ministerijos svetainėje internete rašoma, kad visos švietimo įstaigos turi užtikrinti, kad nuo kovo 30 d. būtų pasiruošta ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas vykdyti nuotoliniu būdu. 
Siekiant padėti mokykloms sukurta skaitmeninio mokymo bazė su mokymosi aplinkomis, metodine medžiaga, mokymo priemonėmis ir kita mokykloms svarbia informacija: https://www.nsa.smm.lt/nuotolinis. Mokymo bazė nuolat pildoma ir atnaujinama.
Anot ŠMSM, mokyklų bendruomenės turi susitarti dėl nuotolinio mokymo mokykloje tvarkos, taip pat kiekvienoje mokykloje turi būti paskirtas skaitmeninių technologijų administratorius, kuris konsultuotų mokytojus ir mokinius.

  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras

Mokinių atostogų metu Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje gausiai rinkosi mokytojai į projekto „Lyderių laikas 3“ (LL3) mokyklų lyderystės iniciatyvų renginius. Siekdami, kad ugdymo(si) procesas taptų įtraukiančiu ir patraukliu mokiniui mokytojai dalijosi patirtinio mokymo(si) metodais, mokėsi kaip kūrybingiau įtraukti mokinį į ugdymo(-si) procesą ir įgalinti jį produktyviai dirbti per pamokas.

2020 m. liepos 2–3 d. Radviliškyje bus organizuojama 2-iejų dienų „Nacionalinė IV TAU universiada 2020“ (toliau – Universiada), kurios tikslas yra propaguoti sportą bei fizinį aktyvumą kaip neatskiriamą asmenybės ugdymo priemonę, sveikatos išsaugojimo šaltinį tarp pagyvenusių žmonių. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras paskelbė universiados logotipo sukūrimo konkursą. Vertinimui buvo pateikta septyniolika darbų.

Nedažnai tenka matyti, kai į organizuojamus mokytojų profesinio tobulėjimo renginius susirenka linksmai nusiteikę mokytojai, tačiau tą dieną džiugino ne tik siekiančių tobulėti mokytojų gausa, bet ir nuotaikingas pasiruošimas mokytis. Rajono mokytojai rinkosi į projekto „Lyderių laikas 3“ mokymus „IKT pagrįsti metodai patyriminiam mokymui(si)“. Lektorius Norbertas Airošius, Neringos sporto mokyklos direktorius, IT mokytojas ekspertas, sertifikuotas švietimo lyderystės konsultantas teigė, kad jaučiasi lyg būtų atvykęs į giminių susitikimą. Gal ilgomis eilėmis sustatyti darbo stalai, o gal smagus praėjusių švenčių proga besisveikinančių mokytojų šurmulys taip nuteikė svečią.

Puslapis 1 iš 10

© 2020 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.