Bendrystės stovykla suvienijo Radviliškio ir Pakruojo jaunimą

Tytuvėnuose esančioje poilsiavietėje „Sedula“ Radviliškio Atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“ ir Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos Atviras jaunimo centras suorganizavo keturių dienų jaunimo vasaros stovyklą. Tokia jungtinė stovykla, ko gero, pirmoji Lietuvos atvirų jaunimo centrų istorijoje. Ši stovykla – prasmingas bendros veiklos ir draugystės tiltas tarp dviejų kaimyninių rajonų jaunų žmonių.

Vasaros stovykla vyko dviem etapais. Birželio mėnesį vyko Radviliškio ir Pakruojo rajonų stovyklos vadovų mokymai „Kaip tapti stovyklos vadovu“, kuriuose dalyvavo po 10 jaunuolių iš kiekvieno rajono. Mokymų tikslas – supažindinti jaunuolius su savanorystės samprata, principais, tobulinti jų lyderystės, konfliktų sprendimo, kūrybinio darbo, organizavimo ir kt. kompetencijas. Pirmojo etapo metu iš jaunuolių buvo suformuota savanorių grupė, kuri aktyviai prisidėjo prie antrosios stovyklos dalies veiklų organizavimo ir įgyvendinimo.   

Rugpjūčio 12 d. startavo antrasis stovyklos etapas. Keturių dienų vasaros stovykla buvo įspūdinga tiek dalyvių gausumu – 30 radviliškiečių ir 30 pakruojiečių, tiek smagiomis bei įvairiomis veiklomis – kūrybinės dirbtuvės, linksmosios olimpinės žaidynės, žygiai pėsčiomis ir dviračiais, edukaciniai užsiėmimai, orientacinės žaidynės. Stovyklos veiklos apėmė platų spektrą ir nebuvo orientuotos tik į vieną siaurą sritį. Tai suteikė galimybę skirtingus pomėgius turintiems jaunuoliams rasti savirealizacijos erdvę, o tuo pačiu išbandyti naujas, neatrastas veiklas ar laisvalaikio leidimo formas.

Stovyklos atidarymo šventės metu stovyklautojų pasveikinti atvyko Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas, Radviliškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Rimvydas Aleknavičius, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Rita Vaigauskienė, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Gailutė Toleikienė, Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius ir Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Dijana Samuitytė.

Stovykla baigėsi, bet patirti nuotykiai, įspūdžiai liks ilgam. Jaunimas kartu praleido vos keturias dienas, tačiau jų užteko, kad kiekvienas patirtų kažką gero ir įsimintino, susirastų draugų, su kuriais ir po stovyklos išliks ryšys. Jaunuoliai su nekantrumu laukia kitos vasaros stovyklos, o tai geriausias stovyklos įvertinimas organizatoriams. Bendradarbiaudami kartu mes galime daug, o iš to gali gimti ir dar daugiau naujų jaunimo iniciatyvų. Graži draugystė ir bendradarbiavimas tarp Radviliškio ir Pakruojo jaunimo centrų bus tęsiama ir toliau su dar didesnėmis ir galingesnėmis veiklomis.

Jungtinė stovykla finansuojama Jaunimo reikalų departamento Atvirųjų jaunimo centrų veiklos projektų finansavimo ir Radviliškio bei Pakruojo rajonų savivaldybių lėšomis.

Daugiau nuotraukų galima rasti: https://www.facebook.com/jaunimo.erdve/media_set?set=a.1200784050105525&type=3                                             

                             AJC „Jaunimo erdvė“ informacija