Jaunimo darbuotojų konferencija Radviliškyje

Radviliškio r. sav. ŠSPC Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje vyko atvirųjų jaunimo centrų ir jaunimo erdvių darbuotojų susitikimas – konferencija „Iššūkiai ir geroji patirtis darbe su jaunimu“. Į renginį susirinko gausus su jaunimu dirbančių žmonių būrys iš visos Lietuvos.

Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams ir svečiams tarė Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Rita Vaigauskienė ir Radviliškio r. sav. jaunimo reikalų koordinatorius Rimvydas Aleknavičius.

Konferenciją savo pranešimu atidarė Radviliškio ir Pakruojo atvirųjų jaunimo centrų atstovai Mindaugas ir DaivaJo tema – „Jaunimo centrų bendradarbiavimas įgyvendinant bendras veiklas. Geroji patirtis ir iššūkiai“ Buvo pasakojama, kaip užsimezgė dviejų jaunimo centrų draugystė, kaip gimė idėja organizuoti bendrą jaunimo vasaros stovyklą ir su kokiais iššūkiais teko susidurti ją įgyvendinant. Visiems buvo įdomu susipažinti su gerąja radviliškiečių ir pakruojiečių patirtimi, rengiant bendras stovyklas. Kuršėnų ir Telšių AJC atstovės Kristina ir Renata pranešime „Bendros atvejų analizės. Žemaitijos jaunimo centrų patirtis“ pasidalino gerąją Žemaitijos jaunimo centrų patirtimi, rengiant bendrus susirinkimus ir diskutuojant apie atskirus atvejus susijusius su jaunuoliais.

Jaunimo darbuotoja Deimantė iš Gargždų AJC papasakojo apie mobilų darbą, vykdomą  atokiau esančiose Gargždų apylinkėse, apie sunkumus ir iššūkius su kuriais tenka susidurti, vykdant mobilų darbą kaimo vietovėse. Juventa iš Joniškio AJC supažindino su tarptautine savonoryste atvirajame jaunimo centre. Jaunimo darbuotoja pasakojo apie tarptautinės savanorystės privalumus ir patirtį įgytą dirbant su savanoriais iš užsienio. Kartu su ja atvyko du savanoriai iš Turkijos ir Austrijos – Omar ir Laurin. Jie papasakojo apie savo gimtąsias valstybes, namų ilgesį ir apie džiaugsmus, patiriamus vykdant savanorišką veiklą toli nuo namų.

Po pietų pertraukos, konferencijos dalyviai rinkosi Radviliškio AJC „Jaunimo erdvėje“, kur kalbėjosi, diskutavo, dalijosi problemomis. Dalyviai džiaugėsi turėdami galimybę susitikti su kitų rajonų jaunimo darbuotojais, pasikalbėti, pasidalinti gerosiomis patirtimis ir iššūkiais.

Atvirųjų jaunimo centrų ir jaunimo erdvių darbuotojų konferencija „Iššūkiai ir geroji patirtis darbe su jaunimu“ buvo Jaunimo reikalų departamento finansuojamo projekto “#Erdvėjuda” dalis.