Jaunųjų kūrėjų festivalis Baisogalos gimnazijoje

2019 m. gegužės 10 d. Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijoje vyko Lietuvos jaunųjų kūrėjų festivalis „Kūrybos pavasaris 2019“, šiemet – jau vienuoliktas. Pavasario pradžioje mokiniai iš visos Lietuvos siuntė savo kūrybą į Baisogalos gimnaziją, o gegužės mėnesį susirinko į kūrybos festivalį.

Šiųmetį festivalį tradiciškai pradėjo jo sumanytoja, buvusi Baisogalos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Regina Vaitkevičienė. Susirinkusius šokiu ,,Kepurinė“ pasveikino šokių mokytojos metodininkės Jūratės Kačiukevičienės vadovaujamos Baisogalos gimnazijos šokėjos. Kūrybinio įkvėpimo linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės Baisogalos seniūnijos seniūnė Renata Masiulienė ir gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė. Šiais metais festivalyje dalyvavo 50 mokinių iš Klaipėdos, Molėtų, Joniškio, Biržų, Kauno, Radviliškio rajonų ir miestų mokyklų. Pateikta 119 įvairaus žanro ir tematikos kūrinių.

Renginį organizavo Baisogalos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Krugelienė ir lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Lina Stirbienė. Mokinių darbų vertinimui vadovo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Birutė Gedžiuvienė. Darbą kūrybinėse dirbtuvėse padėjo organizuoti ne tik Baisogalos gimnazijos mokytojai, bet ir nuolatiniai festivalio partneriai – Baisogalos kultūros centro ir Radviliškio vaikų dailės mokyklos Baisogalos filialo specialistai. Kol mokiniai, suskirstyti į grupes, interpretavo pasiūlytus kūrinius – piešė, dainavo, kūrė skirtukus, mokytojai seminare dalijosi kūrybiškumo ugdymo patirtimi. Vėliau mokiniai pristatė kitų autorių kūrybos interpretaciją.

Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, kurias įteikė Edita Varneckienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė-projektų koordinatorė. Mokytojai ir mokiniai savo refleksijas užrašė festivalio atminimo knygoje bei ant medinių lentelių, kurios tapo Baisogalos gimnazijos eksterjero dalimi.