Image
Image
Image

Atliktas tyrimas „Neformalaus suaugusiųjų mokymosi galimybės Radviliškio rajone“

Ar yra Radviliškyje galimybė mokytis visą gyvenimą, tobulinti asmenines, pilietines, socialinių ir profesinių sričių kompetencijas? Kokių mokymų reikia Radviliškio miesto ir rajono gyventojams? Kokios priežastys trukdo mokytis?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakė Viktorija Arlauskaitė, Vytauto Didžiojo universiteto absolventė, parašiusi ir apgynusi bakalauro darbą „Neformalaus suaugusiųjų mokymosi galimybės Radviliškio rajone“. Viktorija Arlauskaitė pabrėžia, kad panašių tyrimų yra atlikta nemažai, tačiau Radviliškio rajone tokio tyrimo dar nebuvo atlikta. Tyrimo tikslas – sužinoti kuo daugiau informacijos apie Radviliškio rajone vykdomą neformalųjį švietimą, kokiomis priemonėmis vykdoma veikla, kaip kiekvienoje seniūnijoje stengiamasi integruoti suaugusiuosius į švietėjišką veiklą.

Tyrimą autorė atliko 2017 metų spalio–gruodžio mėnesiais. Tyrime dalyvavo vienuolika Radviliškio rajono seniūnijų, kurios teikia neformalaus suaugusiųjų švietimo paslaugas. Į tyrimą įsijungė bibliotekos, bendruomenės, kultūros ir sporto centrai. Buvo apklausti penki Radviliškio rajono darbuotojai, teikiantys neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir turintys tam tikrą darbo su minėtomis grupėmis patirtį. Analizuojant Radviliškio rajono suaugusiųjų neformaliojo mokymosi poreikių kiekybinį tyrimą, siekta sužinoti, kaip dažnai Radviliškio rajono seniūnijų respondentai per vienerius metus dalyvavo mokymuose, kuriuose įgijo ar pagilino savo asmenines arba profesines žinias. Anketas užpildė 95 asmenys.

Daugiau informacijos apie tyrimą ir jo išvadas skaitykite čia.


© 2022 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.