Praktinės pamokos „Kūrybinės dirbtuvėlės“

Menas, kūryba reikalauja nepaaiškinamo, įgimto gebėjimo klestėti, rasti vis naujų sudominimo priemonių, būdų amžinai besisukančiame kasdienybės rate. 2021 m. balandžio 26–gegužės 14 dienomis Radviliškio dailės mokykla, bendradarbiaudama su Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriumi, pakvietė priešmokyklinio, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokinius į patirtinio ugdymo dailės pamokas „Kūrybinės dirbtuvėlės“, kurių metu mokykla prisipildė džiugaus šurmulio ir užkrečiančio vaikų klegesio. Į dominančias pamokų „Kūrybinės dirbtuvėlės“ veiklas užsiregistravo: Vinco Kudirkos progimnazija, Gražinos pagrindinė mokykla, Vaižganto progimnazija, lopšeliai-darželiai „Kregždutė“ ir „Eglutė“, Baisogalos mokykla-darželis, Šeduvos gimnazija. Dėl karantino laikymosi sąlygų ne visiems norintiems buvo galimybė apsilankyti pačioje dailės mokykloje, tačiau mokytojai, laikydamiesi visų rekomendacijų ir reikalavimų dėl Covid-19 prevencijos, mielai vyko į ugdymo įstaigas arba nuotoliniu būdu pravedė kūrybinius užsiėmimus.

Atvykę į užsiėmimus vaikai susipažino su mokyklos erdvėmis, aplankė galerijoje veikiančią parodą. Dailės mokyklos mokytojai Rita Adomaitienė, Ramūnas Dagys, Dalia Morkienė, Vaida Griciuvienė, Toma Sidaugienė, Edita Paulauskienė, Neringa Kestenienė, Vida Šereivaitė, Rasa Brazdžionienė, Inga Ginkevičiūtė, Gražina Likpetrienė vaikams netradiciškai pristatė skirtingas kūrybines veiklas, įvairias dailės technikas, leidusias moksleiviams iš arčiau prisiliesti prie meno. Ant originaliai sukonstruoto erdvinio akvariumo guašu tapė žuvų ir povandeninio pasaulio motyvus. Jaunieji kūrėjai susipažino su grafikos technikomis – linijine monotipija, frotažu. Tapydami pajautė portreto žanro subtilybes. Panaudojant mišrias, netradicines medžiagas, pasigamino dekoratyvinį akcentą – raktų ar rankinės puošmeną. Išmėgino neįprastą tapymo būdą spalvotais muilo burbulais ir pasidžiaugė galimybe leisti didžiulius burbulus vidiniuose mokyklos kiemeliuose. Lipdydami žuvytes, mokiniai susipažino su keramikos technika. Gamindami japoniškas vėduokles pažino kaligrafijos meną, išbandė save filmavimo aikštelėje, atlikdami linksmuosius triukus. Iš arčiau pažino lipdymo plastilinu galimybes.

Bendradarbiavimas, aplinkos pakeitimas vaikų ir mokytojų veiduose įžiebė šypsenas, o įgytos naujos žinios kėlė susidomėjimą, žingeidumą dailei. Smagu sulaukti ir teigiamų atgarsių –lopšelis-darželis „Kregždutė“ savo internetiniame puslapyje publikuojamame straipsnyje „Patirtinio ugdymo pamokos dailės mokykloje“, pasidžiaugė netikėtais kūrybiniais atradimais, aprašė savo įspūdžius, kuriuos patyrė dailės mokykloje apsilankę „Žirniukų“, „Drugelių“, „Žiogelių“ ugdytiniai su auklėtojomis.

Ruduo dėkingas tuo, kad sugražina į mokyklas krykštaujančius, įspūdžiais trokštančius pasidalinti, vaikus. Labiausiai džiugina tai, kad prasidėjus naujiems mokslo metams sugrįžta ir pedagogai su savimi atsinešdami glėbį naujų idėjų, minčių, sumanymų, kuriuos perteikia žinių ištroškusiam jaunimui. Norinčius atskleisti save, kaip kūrybiškas asmenybes, 7–15 metų amžiaus vaikus, labai maloniai kviečiame atvykti mokytis į Radviliškio dailės mokyklą. Mokykla ruošiasi naujų mokinių priėmimui ir laukia ne tik pačių mažiausių vaikų, bet ir vyresnių, kurie nori gilinti bei tobulinti savo jau turimus įgūdžius.