Image
Image
Image

Projektas „Healthy European Citizen: mind and body“ („Sveikas Europietis: protu ir kūnu“)

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius įgyvendina finansuojamą viešosios įstaigos „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros“ programos „Veiklus jaunimas“ projektą „Healthy European Citizen: mind and body“ („Sveikas Europietis: protu ir kūnu“, LT-11-E65-2012-R3).

Programa „Veiklus jaunimas“ - tai Europos Sąjungos programa skirta visiems 13 - 30 metų žmonėms iš ES valstybių narių, valstybių, siekiančių narystės (Turkija, Kroatija), EEE šalių (Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija). Programoje gali dalyvauti jaunimas iš ES kaimyninių šalių partnerių bei kitų valstybių. Programa suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansines subsidijas jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą. Ypatingas dėmesys programoje skiriamas jaunų žmonių, turinčių mažiau galimybių nei jų bendraamžiai, dalyvavimui bei iniciatyvoms.

Projekto idėja kilo įgyvendinant kitus vietinės ir tarptautinės reikšmės projektus su mūsų rajono jaunimo grupėmis. Ankstesnių projektų dalyviai nusprendė, kad būtų įdomu sužinoti savo bendraamžių nuomonę ir požiūrį į dabartines pasaulio problemas, kokių idėjų jiems kyla toms problemoms mažinti; kaip jie galėtų individualiai ar grupėmis imtis veiksmų, ką būtų galima padaryti ir kaip turėtų elgtis jauni žmonės, kad jie galėtų sakyti „Aš esu sveikas Europietis: protu ir kūnu“.

Svarbiausia idėja – skatinti projekto dalyvius diskutuoti apie jaunimo įpročius, mokytis laikytis sveikos gyvensenos.

2013 m. gegužės 5-12 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mainai, kuriuose dalyvavo jaunimas ir jų vadovai iš Kroatijos, Rumunijos, Suomijos, Portugalijos ir Lietuvos. Jaunimo susitikimas vyko Tytuvėnuose (Kelmės rajonas).

Susitikimų metu buvo siekiama ugdyti teigiamą požiūrį į pilietiškumą, į aktyvią bei savanorišką Europos visuomenę, kuri yra atsakinga už savo veiksmus pasaulyje. Jauni žmonės mokėsi gyventi sveikai, rūpintis aplinka, būti pilietiškais ir demokratiškais, mąstančiais apie dabartinės gimtosios vietos, valstybės, pasaulio problemas. Projekto dalyviai daugiau sužinojo apie vieni kitų interesus, išreiškė savo požiūrį į pasaulio aktualijas ir aptarė demokratijos ir aplinkosaugos klausimus pasaulyje. Jaunimas diskutavo, kaip veikia žiniasklaida formuojant visuomenės požiūrį.

Projekto dalyviai aktyviai įsitraukė į visas veiklas: mankštą, jogos užsiėmimus, jėgos bei aktyviuosius žaidimus, vakarojimus prie laužo, diskusijas apie sveiką visuomenę ir jaunimo socialinį gyvenimą bei apie besikeičiančią Europą ir ruošimąsi aktyviai paminėti Europos dieną.

Vykusiame Europos dienos paminėjime dalyvavo ir atvykusį jaunimą bei jų vadovus sveikino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius V. Jakavičius bei Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja R. Vaigauskienė.

Projekto dalyviai veiklas tęsė ir vakarais pristatydami kiekvienos šalies tradicinį maistą, liaudišką muziką, šokius, įvairias tradicijas ir papročius.

Lankydamiesi Burbiškių parke, Kryžių kalne, Šiauliuose bei Tytuvėnuose susipažino su lietuvių kultūra bei architektūra. Veiklos ugdė jaunimo toleranciją kitoms kultūroms, skatino jaunimo aktyvumą, didino jų laisvalaikio užimtumą, orientavo į sveiką gyvenimo būdą.

Projekto trukmė: 2013-03-01 – 2013-06-01

Susitikimo trukmė: 2013-05-05 – 2013-05-12

Projektui skirta suma: 62067,54 Lt

Projekte dalyvauja: jaunimas iš Kroatijos, Rumunijos, Portugalijos, Suomijos, Lietuvos

Projekto tikslas: skatinti jaunus žmones tapti sąmoningais piliečiais: mąstančiais apie dabartines gimtosios vietos, valstybės, pasaulio problemas bei sveikos gyvensenos įtaką gyvenimo kokybei

Projekto tikslinė grupė: 40 jaunų žmonių.


© 2021 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.