Rajono mokinių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė – 2019“

Š. m. balandžio 9 d. Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija tęsdama tradicijas jau vienuoliktą kartą organizavo Radviliškio rajono mokinių folklorinių šokių varžytuves „Patrepsynė 2019“. Į Šiaulėnų kultūros namų salę atvyko folklorinių šokių entuziastai iš keturių rajono mokyklų: Radviliškio r. Alksniupių pagrindinės, Radviliškio Vaižganto progimnazijos, Radviliškio rajono Šeduvos ir Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijų.

2019 metai paskelbti Žemaitijos metais, todėl varžytuvių dalyviai šoko Žemaitijoje užrašytus šokius. Renginyje dalyvavo svečiai iš Žemaitijos – Šilalės kultūros centro folklorinio ansamblio „Gers smouks“ šokėjų grupė, Šilalės rajono Kaltinėnų gimnazijos folklorinio ansamblio grupė.

Šokėjus vertino kompetetinga komisija, kuriai vadovavo „Patrepsynės“ iniciatorė, Šiaulių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Diana Martinaitienė, narės Ilona Raudonienė, Šilalės kultūros centro folklorinio ansamblio „Gers smouks“ vadovė ir Rasa Atkočiūnienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos teatro mokytoja.

Šokėjai varžėsi dviejose šokių kategorijose. „Pradedančiųjų“ grupėje dalyvavo dvidešimt dvi poros, kurios sušoko penkis šokius. Geriausiai šokį „Tamsi naktis“ pašoko Kornelija Marčiūtė ir Adamas Kilius, Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos 3 klasės mokiniai (vadovas Astijus Poška) bei Abigailė Gvaldaitė, 5 klasė, ir Titas Beklešovas, 8 klasė, iš Radviliškio r. Alksniupių pagrindinės mokyklos (vadovė Virgina Krugelienė); šokį „Grečenikė“ geriausiai sušoko Ernesta Stradomskytė bei Armandas Barakauskas, Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos, 3 g. klasės mokiniai (vadovė Džiuljeta Ragauskienė), 8 klasės mokiniai Emilė Kavaliauskaitė bei Rokas Simaitis, iš Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos (vadovė Aušra Mickutė); šokį „Gyvateris“ – Eva Šimkutė ir Valteris Veršinskas, Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos 4 klasės mokiniai (vadovė Džiuljeta Ragauskienė), Vesta Kudriavcevaitė, 8 klasės ir Nojus Pilipaitis, 9 klasės mokiniai iš Šeduvos gimnazijos (vadovė Aušra Mickutė); šokį „Patrepsienis“ – Mėta Karčemarskaitė bei Kajus Korsakas, 3 klasės mokiniai iš Radviliškio Vaižganto progimnazijos (vadovė Vida Gilienė), Justė Levickaitė ir Lukas Plačinskas, 7 klasės mokiniai iš Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos (vadovė Džiuljeta Ragauskienė), šokį „Čeverykai“ – Augustė Stradomskytė, 6 klasės ir Vytenis Ribačenka, 7 klasės mokiniai iš Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos (vadovė Džiuljeta Ragauskienė), Saulė Naičenko ir Augustas Kazakėvič, 2 klasės mokiniai iš Radviliškio Vaižganto progimnazijos (vadovė Vida Gilienė).

Po finalinio šokio buvo atrinktos poros, kurios gegužės mėnesį vyks į Lietuvos moksleivių folklorinių varžytuvių „Patrepsynė 2019“ finalinį renginį Šiauliuose. Poromis nugalėtojomis tapo Eva Šimkutė ir Valteris Veršinskas, Ernesta Stradomskytė ir Armandas Barakauskas, Augustė Stradomskytė ir Vytenis Ribačenka, Justė Levickaitė ir Lukas Plačinskas iš Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos (vadovė Džiuljeta Ragauskienė), Saulė Naičenko ir Augustas Kazakėvič iš Radviliškio Vaižganto progimnazijos (vadovė Vida Gilienė), Vesta Kudriavcevaitė ir Nojus Pilipaitis iš Šeduvos gimnazijos (vadovė Aušra Mickutė).

„Pažengusiųjų“ grupėje varžėsi trys poros iš Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos. Geriausiai šokį „Subota“ sušoko Kamilė Levickaitė ir Gvidas Šalkauskas, IV gimnazinės klasės mokiniai, šokį „Tancius“ – Odeta Stradomskytė, 8 klasės ir Rokas Šimkus, 7 klasės mokiniai, šokius „Gailitis“ ir „Vengierka“ – Rugilė Krikužaitė ir Edenas Grebliauskas, 8 klasės mokiniai. Šios poros taip pat dalyvaus finalinėse varžytuvėse.

Visi varžytuvių dalyviai buvo apdovanoti organizatorių ir rėmėjų padėkomis ir prizais.

Daug puikių emocijų šokėjams ir visiems susirinkusiems suteikė liaudiškos muzikos kapelos „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė) muzika.

Varžytuves organizavo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius ir Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija. Renginio partneriai Šiaulėnų seniūnija.