Image
Image
Image

Konferencija, skirta 150-osioms Juozo Tumo-Vaižganto metinėms

 

Daina ir skaitymais apie Vaižgantą konferenciją pradėjo Lizdeikos gimnazijos mokiniai, o Ina Bajarauskaitė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktorė, pasveikino visus susirinkusiuosius.

Konferencijos svečiai iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto – Gytis Vaškelis, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovas, dr. Aistė Kučinskienė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Naujosios literatūros skyriaus darbuotoja, – supažindino su Vaižganto laiškais, prisiminimais, „Tėvynės sargo“ platinimu ir pabrėžė, kad dirbdamas kitiems Vaižgantas pastatė paminklą sau.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę aplankyti Radviliškio Lizdeikos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Gitanos Abromikienės fotografijų parodą, skirtą J. Tumui-Vaižgantui.

Įdomiai ir turiningai darbas vyko trijose sekcijose: I sekcija – ,,Vaižgantas ir knygnešystė“, moderatorė Rita Šimkuvienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė; II sekcija – „Vaižganto tarnystė kultūrai ir visuomenei“, kurią moderavo Gitana Abromikienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, ir Laima Verbickienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė ir III sekciją „Savas ir šiuolaikiškas Vaižgantas“ moderavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Nida Urbonavičienė.

Konferencijos pabaiga visiems suteikė daug emocijų, nes vyko protų mūšis, kuriame dalyvavo ir mokiniai, ir mokytojai. Viktoriną vedė dr. Aistė Kučinskienė. Komandos pasitikrino savo žinias apie Vaižgantą ir literatūrą, o nugalėtojų laukė prizai. J. Tumo-Vaižganto raštais buvo apdovanotos dvi lizdeikiečių komandos, laimėjusios pirmą ir antrą vietas, ir trečiosios vietos laimėtojai – Kuršėnų „Pavenčių“ komanda.


© 2021 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.