• Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse tradiciškai pagerbti geriausieji 2019 metų Radviliškio rajono sportininkai

Ceremonijoje, vykusioje Radviliškio miesto kultūros centre, pasidžiaugta gražių pergalių kupinais 2019 metais

Jaunąja sportininkų karta ir visų sportininkų ir jų trenerių ryžtu kuo plačiau skleisti žinią apie ryžtingus ir profesionaliai pasirengusius Radviliškio rajono sportininkus.

2019 metais rajono sportininkai ne tik iškovojo Lietuvos čempionų vardus, bet ir garsino rajono vardą Pasaulio ir Europos čempionatuose. Jėgos trikovės atstovai Laurynas Šaulis ir Laura Margevičiūtė (treneris Dalis Lapašinskas) tapo Pasaulio specialiosios olimpiados vasaros žaidynių čempionais, Genovaitė Kazlauskienė Europos veteranų lengvosios atletikos čempionate iškovojo II vietą (disko metimo rungtyje), Melita Mikalevičiūtė Pasaulio šotokan karatė čempionate užėmė II vietą. Nudžiugino pergalėmis ir komandinių sporto šakų atstovai. Sporto klubo „Šeduvos malūnas“ moterų krepšinio veteranės tapo Europos čempionėmis, o Radviliškio futbolo sporto klubo „Radviliškis“ vyrai iškovojo Lietuvos federacijos II lygos auksą.

Tam, kad sporto mėgėjų daugėtų, kad jaunimas pradėtų sportuoti profesionaliai, nemažai lėšų skiriama sporto infrastruktūrai gerinti, plėtoti. 2019 metais Radviliškio rajone, Aukštelkuose, Pociūnėliuose, Grinkiškyje, ir Šiaulėnuose įrengti šiuolaikiški teniso aikštynai, krepšinio aikštelės.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, sveikindamas sportininkus ir jų trenerius, padėkojo visiems, garsinantiems Radviliškio kraštą, ir nudžiugino pranešdamas svarbią žinią apie planus padidinti Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšų krepšelį. „Čia, šioje salėje, šiandien sėdi Radviliškio rajono sporto elitas, kuris savo pasiekimais pasaulyje ir Europoje garsina ne tik Lietuvą, bet ir savo kraštą. Didžiuojuosi jumis visais: ir jaunaisiais sportininkais, ir veteranais, ir skaičiuojančiaisiais savo apdovanojimus dešimtimis, ir tais, kuriems šie apdovanojimai pirmieji. Noriu pranešti jums džiugią žinią: 2020–2021 sporto sezonui, jei Radviliškio rajono savivaldybės taryba pritars, Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui bus skirta ne 50 tūkstančių eurų, kaip įprastai iki šiol, bet beveik 135 tūkstančių eurų. Tuomet tikrai kils mažiau klausimų, kaip ir už ką pasirengti Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatams, kaip ir už ką į juos nuvažiuoti“, – sveikindamas sportininkus kalbėjo meras.

Iš mero rankų apdovanojimus gavo olimpinių sporto šakų geriausieji 2019 metų sportininkai ir jų treneriai: tenisininkas Tauras Mickus, Lietuvos U-16 trečios vietos laimėtojas, tarptautinių turnyrų nugalėtojas (trenerė Rita Romencovienė), Remigijus Jurgėlaitis, karatė Lietuvos ir Baltijos šalių čempionas (treneris Arūnas Masalskis), Gvidas Dišlė, karatė Lietuvos čempionas, Europos čempionato trečios vietos laimėtojas (treneris Aivaras Vasiliauskas), laisvųjų imtynių atstovai Lukas Gelažius, Lietuvos jaunučių čempionas, ir Nedas Rasiulis, Lietuvos suaugusiųjų vicečempionas (abu treniruoja Justinas Kvietelaitis).

Renginyje dalyvavęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, pasveikinęs visus sportininkus, trenerius ir susirinkusius artimuosius, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vedėjui Anicetui Savickui įteikė futbolo kamuolį ir atminimo dovanomis apdovanojo neolimpinių sporto šakų atstovus: trenerio Daliaus Lapšinsko treniruojamus jėgos trikovininkus Kristiną Kirilesku, Lietuvos jėgos trikovės čempionę, Europos klasikinės jėgos trikovės čempionato devintosios vietos laimėtoją, ir Gintarą Blėdį, Lietuvos jėgos trikovės čempioną, Europos klasikinės jėgos trikovės čempionato devintosios vietos laimėtoją, Melitą Mikalevičiūtę, Lietuvos karatė asociacijos vaikų čempionę, Pasaulio šotokan karatė vicečempionę (treneris Aivaras Vasiliauskas), Matą Laukį, Lietuvos karatė asociacijos vaikų čempioną, Pasaulio šotokan karatė čempionato trečiosios vietos laimėtoją (treneris Ričardas Mačiunskas), Simoną Labenskaitę, Lietuvos suaugusiųjų WKF karatė ir šotokan čempionę, Pasaulio šotokan karatė čempionato trečiosios vietos laimėtoją (treneris Aivaras Vasiliauskas).

Renginyje apdovanoti neįgaliųjų sporto atstovai. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Justinas Kvėglys apdovanojo trenerio Daliaus Lapšinsko treniruojamus jėgos trikovininkus Lauryną Šaulį, Pasaulio specialiosios olimpiados vasaros žaidynių čempioną, ir Laurą Margevičiūtę, Pasaulio specialiosios olimpiados vasaros žaidynių nugalėtoją, Lietuvos jėgos trikovės veteranų čempionę, Vitalijaus Survilos treniruojamus rankų lenkikus Lauryną Adomaitį, Lietuvos rankų lenkimo vicečempioną, ir Vytautą Alekną, Lietuvos rankų lenkimo čempioną, lengvaatletį Kasparą Vaičiulį, Pasaulio specialiosios olimpiados vasaros žaidynių nugalėtoją estafetinio bėgimo 4x400 m rungtyje (treneris Arūnas Bagdonas).

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiais specialistas Rimas Špakauskas apdovanojo sporto veteranus, 2019 metais iškovojusius prizines vietas Lietuvos ir pasaulio čempionatuose. Pagerbti lengvaatletė Genovaitė Kazlauskienė, Europos lengvosios atletikos veteranų čempionato antrosios vietos nugalėtoja disko metimo rungtyje (treneris Vigantas Tarbūnas), rankų lenkikas Jurijus Musvicas, Lietuvos čempionas, Pasaulio čempionato septintosios vietos nugalėtojas, ir Ingrida Blinstrubienė, Lietuvos čempionė (abu treniruoja Vitalijus Survila).

Renginyje daug dėmesio sulaukė ir geriausios Radviliškio rajono komandos – sporto klubo „Šeduvos malūnas“ moterų veteranių krepšinio komandos merginos, tapusios Europos čempionėmis, ir kryptingai bei nuosekliai geriausio rezultato siekusi futbolo sporto klubo „Radviliškis“ komanda, 2019 metais iškovojusi Lietuvos federacijos II lygos Vakarų zonos nugalėtojo vardą. Komandoms apdovanojimus įteikė Vaidotas Jakavičius, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius.
Renginyje pagerbti ir jaunieji Radviliškio rajono sportininkai, sporto veteranai, talentai.

Fiodoras Vladimirovas, Radviliškio miesto garbės pilietis ir nusipelnęs imtynių treneris, atminimo dovanomis apdovanojo jaunuosius sportininkus Medą Valiukaitę, Pasaulio šotokan karatė čempionate iškovojusią šeštąją vieta (treneris Aivaras Vasiliauskas), Titą Boriavičių, perspektyviausią futbolininką (treneris Mindaugas Urbonavičius), krepšininkę Deimantę Ramonaitę, geriausią sezono komandos žaidėją (trenerė Rasa Augustinienė), tenisininką Nojų Mikalauską (treneris Saulius Andriušaitis).

Už Radviliškio rajono vardo garsinimą padėkota sporto veteranams Zenonui Gesaičiui, futbolo veteranų komandos žaidėjui, jėgos trikovininkui Edvardui Nakčiūnui (stangos kėlimo rungtis).
Renginyje koncertavo Adelė Poškutė, Vinco Kudirkos pagrindinės progimnazijos moksleivė, Radviliškio muzikos mokyklos jaunieji gitaristai (vadovas Marius Atstopas) ir Lizdeikos gimnazijos mokinės Miglė Jacynaitė ir Augustė Kavalevskaja.

2020 m. metais Radviliškyje rajone bus gausu įvairių sporto renginių: birželio 24–28 dienomis vyks Tarptautinis kultūros ir sporto jaunimo festivalis, birželio 27 d. Radviliškio miesto parke vyks Europos galiūnų čempionatas, o liepos 2–3 dienomis Radviliškyje sportuos visos Lietuvos senjorai – organizuojama IV nacionalinė Trečiojo amžiaus universitetų universiada.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 


© 2021 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.