Stovykla „Judinam vasarą 2”

Praėjusiais metais Radviliškio ir Pakruojo atviri jaunimo centrai pirmą kartą  surengė bendrą jaunimo vasaros stovyklą. Tuomet ji sulaukė didelio pasisekimo, tad buvo nuspręsta vienu renginiu neapsiriboti ir stovyklas rengti kasmet. Metai netruko prabėgti ir šių metų birželį organizatoriai vėl sukvietė dalyvius į pirmąjį bendros stovyklos etapą.  

Šiemet kaip ir pernai stovyklą sudarė du etapai. Pirmasis – stovyklos vadovų (savanorių) mokymai ir antrasis – taip vadinamoji „didžioji stovykla“.  Pirmojo etapo metu 20 jaunuolių iš Radviliškio ir Pakruojo rajonų sukūrė stovyklos programą – iki smulkiausių detalių suplanavo stovyklos eigą, pasiskirstė vaidmenis ir atsakomybes. Pačioje vasaros pabaigoje Tytuvėnuose, poilsiavietėje „Sedula“, įvyko antrasis etapas – didžioji stovykla. Siekiant plėtoti jaunimo centrų bendradarbiavimą, prie stovyklos buvo pasiūlyta prisijungti Raseinių Atviro jaunimo centro atstovams, tad į antrąjį etapą iš viso susirinko daugiau nei 80 jaunuolių iš Radviliškio, Pakruojo ir Raseinių. Keturias dienas trukusioje stovykloje netrūko aktyvių veiklų ir laiko pailsėti, pasidžiaugti besibaigiančia vasara.

Pirmoji diena buvo skirta įsikūrimui ir susipažinimui. Į stovyklos atidarymą atvyko svečiai iš Jaunimo reikalų departamento, Radviliškio, Pakruojo ir Raseinių rajonų savivaldybių atstovai, kurie pasveikino stovyklautojus, kartu iškėlė stovyklos vėliavas. Po atidarymo visi buvo kviečiami į paskaitą apie lytiškumą, kurioje vyko atviros diskusijos ir pokalbiai šia tema. Vėliau stovyklautojai žaidė susipažinimo žaidimus, pasiskirstė į grupes, su kuriomis bendrai dalyvavo tolesnėse veiklose. Pirmąjį vakarą vyko pasirodymų šou, kurio metu komandos pristatė save linksmais pasirodymais, šūkiais, dainomis, nupieštais herbais. Galiausiai bendru balsavimu buvo išrinkta stovyklos daina, kuri kasdien kvietė jaunimą į mankštas ir kitas veiklas.

Antrąją dieną kiekvienas galėjo pasirinkti: plaukti baidarėmis ar eiti į pėsčiųjų žygį. Plaukusieji baidarėmis nuplaukė 11 km. atstumą Dubysos upe, o pasirinkę pėsčiųjų žygį miško takais iš Tytuvėnų nuėjo į Šiluvą, ten apsilankė Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje ir koplyčioje. Atgal į stovyklavietę grįžę ir kiek pailsėję visi vėl susibūrė į komandas ir ruošėsi vakaro programai – madų šou, kuriame sužibėjo grupių sukurti nuostabūs kostiumai, pritaikyti tiek saulėtiems, tiek lietingiems orams.

Trečioji diena buvo itin aktyvi, nes vyko linksmosios estafetės, kuriose komandos rungėsi atlikdamos originalias ir smagias užduotis. Po varžybų pailsėję stovyklautojai išsiskyrė į dvi – vaikinų ir merginų – grupes, kurios rengė skirtingus pasirodymus vieni kitiems. Paskutinis vakaras stovykloje buvo itin nuotaikingas ir jautrus, nes abi grupės savo pasirodymais išties nustebino ir puikiai nuteikė vakarinei diskotekai.

Paskutinė stovyklos diena buvo skirta poilsiui ir pasiruošimui išvykti. Po mankštos ir pusryčių visi galėjo rinktis norimas veiklas, žaisti įvairius žaidimus, bendrauti, tvarkytis namelius. Stovyklos uždaryme buvo išdalintos padėkos stovyklos vadovams, nominacijos stovyklautojams, kiekvienas rašė laiškelius savo naujiems draugams, dalinosi stovyklos įspūdžiais ir lūkesčiais kitoms stovykloms. Galiausiai teko atsisveikinti, grįžti į namus ir laukti kitos vasaros.

Vida Trinkaitė (AJC „Jaunimo erdvė“ savanorė)