Image
Image
Image

Trečiojo amžiaus universiteto studentai aplankė dvi sostines

Lapkričio mėnesį važiavome į Telšius – tiesiog dar ir dar kartą pasigrožėti Žemaitijos sostine, jos smulkia architektūra – keliolikos moksleivių diplominiais darbais, amfiteatru ir paminklu Durbės mūšiui atminti (beje, jis pastatytas pačių gyventojų lėšomis), Telšių katedra ir jos požemyje esančiais Lietuvos Vasario 16-osios Akto signatarų kapais. Žinoma, bandėme suskaičiuoti Telšių talismano – meškėno – skulptūrėles visur, kur tik įmanoma jas rasti. Alkos kraštotyros muziejus atsinaujinęs, daugiau eksponatų, o jis pasiekiamas einant pėsčiomis vaizdinga ežero pakrante. Žemaitiškų patiekalų virėja „Senamiesčio“ kavinėje vaišino ir pristatė savo virtuvę.

Gruodžio mėnesį kelionė traukiniu į kalėdinį ir parodomis viliojantį Vilnių – tiesiog malonumas. Rūpėjo pamatyti ir daugiau sužinoti apie Radvilų dinastiją Valdovų rūmuose. Įspūdinga ekspozicija, vaizdingas gidės pasakojimas, gražūs patys rūmai ilgam liks atmintyje. Ten ir papietavome, net ir kainos nesikandžiojo. Pėsčiomis patraukėme į Bažnytinio meno muziejų senamiestyje. Apžiūrėjome lobius, kurie ilgai slėpėsi katedros sienoje, o ir po jų atradimo dar buvo nerodomi, kad nebūtų pareikalauta išvežti juos iš Lietuvos. Daug sužinojome apie Vilniaus bažnyčias, vienuolynus, pačius vienuolius ir vienuoles. Stebino bažnytinių rūbų puošnumas, kruopštus darbas tų žmonių, kurie metų metus kūrė tuos šedevrus. Stebino ir didelis rūbų svoris dėl ornamentuose įaustų ir įsiuvinėtų aukso ir sidabro siūlų kiekio. Kirbėjo klausimas – o ką mes tokio (nors šiek tiek panašaus) paliksime po savęs? Net bažnyčias statome dėžutės formos. Muziejus dėkojo už apsilankymą, nes nupirkti bilietai padeda jiems išsilaikyti.

Vakarinis Vilnius vertė aikčioti. Eglė – tikra karalienė, nes su savo rikiais, žirgais, bokštais ir kitomis šachmatų figūromis atrodo įspūdingai. Prakartėlė aplipusi smalsiais vaikučiais ir jų tėveliais, o mugės nameliai marguoja spalvomis ir siūlomomis pagundomis.

Mažai atsilieka ir Rotušės aikštė. Eglė puošni, rimta ir tikrai didinga. Aplink ją burbulų formos nameliai, kur vykdomos edukacinės programos ir prekiaujama. Žmonių daug ir visi linksmi. Senamiestis tiesiog lenktyniauja puošybos išradingumu. Stebina siaurų gatvelių spalvingumas ir kitoniškumas.

Senjorams visai sėkmingai pavyko įveikti atstumą pėsčiomis – viskas į sveikatą ir senatvės tolinimą. Suskaičiavome 14 tūkstančių žingsnių iki traukinio ir su maloniu klegesiu grįžome į namus. Iki kitos kelionės.

TAU tarybos narė ir lektorė Danguolė Dabašinskienė


© 2021 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.