Image
Image
Image
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
  • Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras

Programų savanoriai – Radviliškio rajono Trečiojo amžiaus universiteto pasididžiavimas

Radviliškio Trečiojo amžiaus universitete (toliau – TAU) veikia penki fakultetai. Programų sąrašas tikrai platus ir pasirinkimas, kokias veiklas lankyti, didelis. Reikia pažymėti, kad po Naujųjų metų programų sąrašas dar labiau išsiplės, nes atsiras sportiniai užsiėmimai – stalo tenisas ir šaškės. Užsienio kalbų fakultete vyksta anglų kalbos kursai pardedantiesiems ir pažengusiems, prancūzų kalbos kursai. Meninės raiškos fakultete studentai lanko ansamblį, tautodailės užsiėmimus, akvarelės dailės studiją, vedami lietuvių liaudies šokių ir žaidimų užsiėmimai. Informacinių technologijų fakultete studentų kiekvieną savaitę laukia kompiuterinio raštingumo kursai. Pasaulio pažinimo ir dvasinio tobulėjimo fakultete studentai lanko savęs pažinimo, dvasinio tobulėjimo kursus, knygų bičiulius vienija klubas „Beržė“, plėtojamas turizmas – organizuojamos ekskursijos, išvykos, studentai keliauja po Lietuvą. Sveikos gyvensenos fakultete reguliariai vyksta gydomoji mankšta, sveiko maisto gamyba ir joga.

Šiuolaikiniame kosmopolitiniame pasaulyje kiekvienam aktualu mokėti bent vieną užsienio kalbą. Pasaulyje apie penktadalis gyventojų kalba angliškai, tad ir TAU studentai nori išmokti anglų kalbos pagrindų, kad galėtų šia kalba susikalbėti keliaudami, bendraudami su kitų šalių gyventojais, skaityti naujienas, parašytas anglų kalba. Anglų kalbos kursus senjorams veda pedagogė Elvyra Jankauskienė.

Kristina Mikaliūnienė anglų kalbos kursus senjorams veda jau ketvirtus metus. Didelis dėmesys skiriamas šnekamajai kalbai lavinti. Neretai senjorai nori patobulinti užsienio kalbą, kurios mokėsi mokykloje ar kitoje švietimo įstaigoje arba tiesiog įgyvendina savo svajonę mokėti net kelias užsienio kalbas.

Iniciatyvą dirbti su Trečiojo amžiaus universiteto studentais parodė Lizdeikos gimnazijos moksleiviai Kamilė Betingytė ir Arnas Zakutauskas, kurie veda paskaitas pradedantiesiems.

Norintys gali mokytis ne tik anglų, bet ir prancūzų kalbos. Ilgametė Lizdeikos gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja Loreta Brobaitienė dėsto prancūzų kalbos kursus jau juos lankiusiems, kitaip tariant, jau turintiems prancūzų kalbos pagrindus. Pamokose naudojami interaktyvūs metodai – studentai ne tik mokosi prancūziškų dainų žodžius, bet ir jas dainuoja.

Meninės raiškos fakultetas yra vienas iš didžiausių – jame vyksta daug įvairių veiklų. Kiekvieną trečiadienį senjorai renkasi į vokalinio ansamblio repeticijas. Meno vadovė Zenona Zakienė sukaupė didelį patirties bagažą – daug metų organizavo Radviliškio rajono dainų šventes, iki šiol vadovauja įvairiems vokaliniams ansambliams. Z. Zakienės iniciatyva suburtas Radviliškio politinių kalinių ir tremtinių mišrus choras „Versmė“ koncertuoja įvairiuose renginiuose. TAU universiteto ansamblis – dažnas rajono švenčių dalyvis. Simboliška, bet studentai ne tik dainuoja, bet ir šoka.

Visi norintys skuba į Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblio „Aidija“ ilgametės vadovės Angelės Virgailienės vedamas lietuvių liaudies šokių repeticijas. Studentai turi galimybę susipažinti su lietuvių liaudies šokiais, žaisti liaudiškus žaidimus. Menininkė yra gavusi apdovanojimą kaip geriausia Radviliškio r. etnografė, tad jos etnografinė patirtis – neįkainuojama.

Ilgus metus TAU savanoriauja tautodailininkė Jolanta Kvedarienė – Lizdeikos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja, Radviliškio r. sav. viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovė, įvairų projektų iniciatorė. Ji senjorams veda Tautodailės užsiėmimus. Lektorės iniciatyva rengiamos studentų darbų parodos.

Studentus domina galimybė atskleisti skirtingus meninius gebėjimus. Dailę Lizdeikos gimnazijoje dėsčiusi, ne vieną autorinę parodą surengusi menininkė Genė Stugienė TAU atidarė akvarelės dailės studiją. Kūrėja pažymi, kad mėgsta tapyti portretus. 2018 m. kartu su mokinėmis pristatė tekstilės darbų kolekciją, kurioje ryškūs vasaros motyvai, lietuvių liaudies mitologijos simboliai ir ornamentai. Menininkė ne tik eksponuoja savo darbus, bet ir rengia kolegų darbų parodas, jos dailės studiją lanko gausus būrys senjorų.

Šiuolaikinės technologijos beldžiasi į kiekvieno žmogaus namų duris. Informacinių technologijų fakultete senjorai mokosi kompiuterinio raštingumo. Julija Astrauskienė universiteto studentus moko, kaip kompiuterines technologijas pritaikyti kasdieniams poreikiams. Radviliškio verslo ir technologijų mokymo centre ji dirbo su Erazmus+ programos tarptautiniais projektais, turi didelę projektinę patirtį, sukauptomis žiniomis ji nori pasidalinti su senjorais.

Universiteto studentai aktyviai keliauja. Šias keliones jiems padeda suorganizuoti turizmą kuruojanti lektorė Danguolė Dabašinskienė. Turizmo grupei vadovaujanti D. Dabašinskienė akcentuoja, kad kelionės žmones džiugina, vienija, įkvepia. TAU studentai pažintinius turus rengia po daugelį Lietuvos kampelių.

Pasaulio pažinimo ir dvasinio tobulėjimo fakultete yra įsikūrusi knygų bičiulių grupė ,,Beržė‘‘, vadovaujama Janinos Kaučikienės. Vadovė yra kultūrinės veiklos entuziastė, organizuoja įvairius užsiėmimus, tad grupės nariai turiningai leidžia  laisvalaikį. Nestokojanti kūrybiškumo ir idėjų, į savo sugalvotas veiklas ji įtraukia visus narius. Už aktyvumą ir veiklas J. Kaučikienė  įvertinta įvairiais apdovanojimais, yra gavusi mero Padėkos ženklą.

Harmoningame kūne – harmoninga siela, taip galimą perfrazuoti žinomą lietuvių posakį. Siekdami dvasinio tobulėjimo, kūno ir dvasios darnos, studentai lanko dvasinio tobulėjimo paskaitas pas lektorę Marytę Gadliauskienę.

Dažnai sakoma – gerai nepažįstame savęs, o jau norime pažinti kitus. Į visus senjorams rūpimus psichologinius klausimus atsakymus padeda rasti savęs pažinimo psichologiniai pokalbiai, kuriuos veda Radviliškio Kudirkos progimnazijos direktorė, psichologė Rasa Dagienė.

Sveikos gyvensenos fakultetas senjorus kviečia mankštintis, gaminti ir valgyti tik sveiką maistą. Universiteto lektorė Radviliškio r. sveikatos klubo „Atgaja“ vadovė Nijolė Lukošienė dažnai rengia sveiko maisto šventes Radviliškio r. gyventojams. Ji organizuoja meditacijos ir jogos kursus „Menas būti laimingam“. TAU universiteto studentus N. Lukošienė supažindina su sveikų patiekalų gaminimo galimybėmis – Suaugusiųjų ir jaunimo neformalioji ugdymo skyriuje vyksta maisto gaminimo užsiėmimai.

Ilgametė Gražinos pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja metodininkė Leonida Savickienė studentus sukviečia į gydomąją mankštą. Gydomoji mankšta aktuali senjorams, kurie turi judėjimo sistemos sutrikimų, jaučia nugaros ar sąnarių skausmus ar tiesiog nori pramankštinti savo kūną.

Kaip jau buvo minėta, veiklų senjorams padaugės, nes atsiras sportiniai užsiėmimai – stalo tenisas ir šaškės, kurių iki šiol nebuvo. TAU universitetui keletą kadencijų vadovavo Nijolė Nejienė. Jos vadovavimo laikotarpiu suaktyvėjo universiteto veikla, padaugėjo užsiėmimų, išsiplėtė studentų skaičius. Šiuo metu universitetui vadovauja Irena Vaitkienė. Kartu su taryba rektorė planuoja ir kuruoja veiklas, nuolat vyksta pasitarimai, dalinamasi informacija, palaikomas glaudus ryšys su programų savanoriais.

Galime drąsiai teigti, kad programų savanoriai – tai žmonės, kuriais didžiuojamės. Be jų sunkiai įmanomas Trečiojo amžiaus universiteto gyvavimas. Visi programų savanoriai dalyvaudami savanoriškoje veikloje aktyviai prisideda prie gerovės kūrimo. Prisitaikydami prie senjorų poreikių ir galimybių, jie sukuria veikloms palankias sąlygas, skatina vis daugiau ir daugiau senjorų įsitraukti į veiklas. Tikime, kad veiklos tobulina savanorių asmenybę ir jų saviraiškos galimybes.


© 2021 Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras. Visos teisės saugomos.

Please publish modules in offcanvas position.